Kelias į tiesą

Jei žinotum, kad ten, už kampo tavęs laukia TIESA. Ar išdrįstum eiti? O gal dar lūkuriuotum, pasidžiaugtum savo realybe per rožinį filtrą? Kol nežinai, tol saugu ir patogu. Sužinosi, tas žėrintis muilo burbulas staiga ims ir susprogs nespėjęs net perspėti apie tai. O tuomet gali tekti derintis, veikti, integruoti tai, ką pamatysi į savo realybės suvokimą. 

Photo by Daniil Kuželev

Tam, kad susitiktum su savimi tiesoje, reikia drąsos ir aiškaus ketinimo, suvokimo, kodėl tai darai. Tenka pripažinti, kad net ir išdrįsus ir žinant savo ketinimo grynumą, laukia sunkumai. Tiesą nėra taip lengva priimti. O kaip gi galėtų būti kitaip, jei tai kuo tikėjai ilgus metus apie save ar pasaulį atsiskleidžia kaip grynų gryniausias melas. Tuomet dažnas puola į kitą kraštutinumą, opoziciją tam, kuo anksčiau tikėjo, pagal ką veikė ir gyveno. Kartais išsimurgdymas priešingybėse yra neišvengiamas kelias į harmoniją ir aiškų aukso viduriuką, kada sugebama priimti visus tikrovės aspektus. 

Kartais toks praregėjimas sukelia norą bėgti nuo naujo suvokimo, pyktį ant savęs ar kitų, kad visgi pamatei ir kelio atgal jau nebėra. Ne vieną tai įstumia į laikiną sustingimo ar apatijos būseną, kai atrodo, kad niekas aplinkui nebeturi prasmės. O tuomet kai, jau nusipurtai visus įšalus ir išsilaižai visas žaizdas, supranti, kad viskas – nebegalėsi gyventi kaip anksčiau, teks keistis.  Lyg ir norėtum tęsti namo statymą, bet pamatų jau nebėra! Tiek daug klausimų, abejonių, neaiškumo užgula tavo pečius. Tada, neišvengiamai imi ir klausi, kam reikalinga tiesa, jeigu ji taip skaudina ir kartais atrodytų griauna. 

Tačiau tik pažinus save, pasaulį ir jo dėsnius, taps akivaizdu, kas esi ir ką čia veiki. Nes iki tol, bandymas vaikytis savo tikslų realizacijos ir suvokti savo vietą pasaulyje,  bus tolygus pokerio žaidimui nežinant jokių taisyklių. Net jei tave ir pasitiks pradedančiųjų sėkmė, gali būti tikras, kad anksčiau ar vėliau teks viską atiduoti šio žaidimo meistrams. Ir kas tada? Kažkas kaltins tėvus, kad pagimdė jį būtent tokį, kažkas atšiaurias gyvenimo aplinkybes, kažkas karmą, praeitų gyvenimų klaidas, o kažkas verks kampe ir niekaip negalės pasitikėti Esatimi ir dieviškąja tvarka pasaulyje. 

Savęs pažinimas ir priėmimas – būtina sėkmingo gyvenimo sąlyga. Be šio etapo gali nesitikėti sėkmės ir tikrojo gyvenimo džiaugsmo. Tik suvokęs save, galėsi suvokti, kaip tu kuri realybę aplink save. Radikalus atvirumas su savimi, tirpstančios kaukės ir rolės,  mažėjantis apsimestinis veiklumas, nemelavimas sau ir kitam  – tai tavo kryptis. Bet šis kelias tik drąsiems ir tarnaujantiems tiesai. Ar tu išdrįsi?

Jeigu patiko, pasidalinkite!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply