Kvėpavimo stebuklas

Kada gi pagaliau nustosi tikėti melais, kad esi nevertas, nepakankamas, nemylimas, atskiras, kad pasaulis yra pavojinga vieta džiaugtis ir tiesiog paprasčiausiai būti. Į kiek sienų leisi sau atsitrenkti, kol išmoksi pasitikėti Visata ir su kiekvienu iškvėpimu paleisi tai, kas jau pasibaigė? Į kiek viršukalnių turėsi įkopti, tam kad bandydamas įtikinti kitus, jog gali, galiausiai ir pats patikėtum savo galia? Kiek ašaromis nulietų naktų ir baimėmis nuspalvintų dienų praeis, kol išdrįsi veikti iš širdies?

Kiekvienas eina unikaliu ir tik jam skirtu keliu. Ir kiekvienas kelias yra savaip tobulas, nepaisant to ar jis veda per atšiaurias tundras, sekinančias dykumas ar turtingus atogrąžų miškus. Tačiau gyventi nenatūraliai, neautentiškai – tai sunkus darbas, reikalaujantis be galo daug pastangų ir laiko. Tai lyg nuolatinis pažadas sau pilnai gyventi kada nors ateityje, neleidžiant sau tiek veikti, tiek ir atsipalaiduoti čia ir dabar.

Bet tu gali kitaip. Čia ir dabar. Tau visai nereikia laukti dar dešimt metų ar tol kol įgyvendinsi savo išsikeltus tikslus. Dabar pat gali įkvėpti pilnais plaučiais ir atsiverti ketinimo, impulso, troškimo įsikūnijimui. Jau dabar su kiekvienu iškvėpimu gali pasiduoti tėkmei, paleisti, atsipalaiduoti, būti.

Mes taip įpratome prie monotoniškų veiksmų, robotiškų reakcijų ir nuolat galvoje karusele besisukančių tų pačių minčių, kad vien kvėpavimo pastebėjimas dienos eigoje jau gali atrodyti tikrai sudėtinga užduotis. Bet būtent kvėpavimo stebėjimas yra metodas, leidžiantis už kojos nutverti savidestrukcinius elgesio modelius. Pastebėk kas vykste kūne, kai kvėpuoji. Pamatyk, kokios veiklos, žmonės, aplinkybės įtakoja įkvėpimo sulaikymą ar iškvėpimo ribotumą. Suvok, kaip pasikeičia tavo kvėpavimas kai esi džiaugsme, liūdesyje, kai pyksti ar bijai.

O tuomet jau sąmoningai pažaisk su kvėpavimu. Leisk jam keistis, didėti, išeiti iš įprastų ribų.

Įkvėpk. Atsiverk ir plėskis.
Su aistra, energija, ketinimu.
Be skubesio, spaudimo, prievartos. Laisvai, lengvai, uždegančiai.

Iškvėpk. Atsipalaiduok ir paleisk.
Su pasitikėjimu, atsidavimu, vidiniu žinojimu.
Be pastangų, kontrolės, darymo, noro atsikratyti. Pilnai, visaapimančiai.

Photo by Eli DeFaria

Jeigu patiko, pasidalinkite!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply